Aplikacja

Spis treści

Ostrzeżenie

Produkt zawiera składniki , które mogą powodować poważne podrażnienie oczu i możliwe uszkodzenie narządu wzroku. W przypadku kontaktu emulsji utleniającej lub mieszanki farby z oczami, należy je natychmiast przemyć dużą ilością letniej wody i skonsultować się z lekarzem.


Jeśli podczas stosowania nosisz soczewki kontaktowe i jeden z produktów do farbowania wejście w kontakt z oczami, w pierwszej kolejności należy ściągnąć soczewki kontaktowe, a następnie natychmiast przemyć dużą ilością ciepłej wody i skonsultować się z lekarzem. Nie należy specjalnie wdychać ani połykać produktu. Należy unikać niepotrzebnego kontaktu ze skórą. Nie stosować jeśli włosy były farbowane henna lub produktami zawierającymi sole metaliczne. Przed farbowaniem należy usunąć z włosów wszelkie metalowe przedmioty, takie jak spinki, klamry, wsuwki i trzymać je z dala przez cały proces farbowania. 
Nie należy używać metalowych przedmiotów. Butelkę z emulsją aktywującą należy przechowywać z dala od źródeł ciepła i światła. Nie mieszać tego preparatu z żadnym innym produktem. Nigdy nie zostawiać rozmieszanej farby w zamkniętej butelce (butelka Mozę pęknąć lub spowodować oparzenie). Nie przechowywać resztek mieszanki.

Jeśli podczas procesu farbowania wystąpi:

 • Nieoczekiwana reakcja, taka jak swędzenie, pieczenie lub podrażnienie skóry, należy natychmiast spłukać produkt i przerwać farbowanie, ponieważ może to wskazywać na poważniejszą reakcję alergiczną. Nie farbować ponownie włosów przed skonsultowaniem się z lekarzem.
 • Rozszerzająca się wysypka, zawroty głowy lub osłabienie, trudności w oddychaniu, obrzęk oczu/twarzy, należy natychmiast spłukać produkt, niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza i skontaktować się z producentem.

Jak wykonać test uczuleniowy?

Test uczuleniowy należy zawsze wykonać 48 godzin przed planowanych procesem koloryzacji, nawet wówczas jeśli wcześniej stosowany był produkt do farbowania włosów.

1. Starannie oczyść niewielką powierzchnię skóry za uchem lub w zgięciu łokcia, następnie nałóż minimalną ilość produktu ( krem koloryzujący + emulsja aktywująca w różnych proporcjach)
2. Powtórz czynność 2 lub 3 razy pozostaw do wyschnięcia. Odczekaj 48 godzin bez mycia tej powierzchni. Jeśli nie ma reakcji alergicznej, takiej jak zaczerwienienie, obrzęk lub swędzenie, można przystąpić do procesu koloryzacji włosów. W przeciwnym razie wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem. Ten test stanowi ważny środek ostrożności, Należy jednak wziąć pod uwagę, że nawet jeśli wykonano test uczuleniowy, nadal może wystąpić reakcja alergiczna podczas farbowania włosów. Test uczuleniowy nie gwarantuje uniknięcia w przyszłości reakcji alergicznych. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Przed rozpoczęciem procesu farbowania

 • Nigdy nie zapominaj o założeniu rękawiczek, aby chronić dłonie i paznokcie
 • Użyj ręcznika, aby chronić ubrania.
 • Jeśli masz bardzo długie i gęste włosy do pierwszej aplikacji zalecamy zastosowanie podwójnej ilości produktu.
 • Jeśli używasz lakieru do włosów lub żelu, wyszczotkuj włosy, aż pozostałości zostaną usunięte.
 • Nawet w przypadku obecności kilku siwych włosów konieczne jest przygotowanie całej mieszanki i pokrycie odpowiednią ilością wszystkich włosów, aby uzyskać ładny, jednolity kolor.
 • Jeśli masz włosy po trwałej ondulacji, skróć czas trzymania farby o 5 minut.
 • Jeśli po farbowaniu pozostały jakieś plamy na skórze możesz je z łatwością usunąć wacikiem zamoczonym w płynie do demakijażu lub innym produktem do mycia twarzy.

Przedmioty, które mogą być przydatne

 1. grzebień z szeroko rozstawionymi zębami
 2. spinki i klamerki z tworzywa sztucznego
 3. szczotka
 4. krem o tłustej konsystencji
 5. płatki do demakijażu

Przygotowanie do koloryzacji

 1. Stosuj na suchych, nieumytych i rozczesanych włosach.
 2. Aby uniknąć pozostawania śladów na skórze twarzy, przed nałożeniem farby zalecamy nałożenie cienkiej warstwy tłustego kremu.
 3. Stosuj rękawiczki dołączone do niniejszej instrukcji.
 4. Odkręć nakrętkę butelki z MLECZKIEM AKTYWUJĄCYM.
 5. Otwórz tubkę KREM KOLORYZUJĄCY za pomocą zakrętki.
 6. Wyciśnij cały KREM KOLORYZUJĄCY zawarty w tubce do butelki z MLECZKIEM AKTYWUJĄCYM.
 7. Ostrożnie zamknij butelkę i dobrze wstrząśnij, aby uzyskać jednorodną mieszankę.
 8. Odetnij końcówkę dzióbka butelki.
Możesz przystąpić do nakładania, ale zachowaj ostrożność: otrzymaną mieszaninę należy zużyć w całości i natychmiast; w żadnym wypadku nie należy jej przechowywać celem późniejszego użycia.

Uwaga: kolor farby w tubce po otwarciu, kolor mieszanki uzyskany w butelce przed nałożeniem i/lub w czasie oczekiwania nie są wyznacznikiem końcowego efektu na włosach.

Pierwsza aplikacja

włosy naturalne, niefarbowane

Nanieś mieszankę u nasady włosów, trzymając butelkę z dzióbkiem skierowanym do dołu, aby ułatwić przepływ. Kontynuuj rozprowadzając produkt na całej długości włosów i na ich końcówkach. Aby usprawnić rozprowadzanie produktu, możesz pomóc sobie grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.
Dobrze wmasuj produkt opuszkami palców w pasma włosów, unosząc je, co zapewni dostęp powietrza. Pozostaw na 30 minut. Produkt będzie się stawał coraz ciemniejszy. Po nałożeniu produktu nie nagrzewaj włosów, nie noś słuchawek.

Aplikacja na włosy

farbowane z odrostami

Nanieś mieszankę u nasady włosów, trzymając butelkę z dzióbkiem skierowanym do dołu, aby ułatwić przepływ. Pozostaw na 20 minut. Po 20 minutach nałóż pozostały produkt na całą długość włosów i na końcówki. Pomóż sobie grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, aby równomiernie rozprowadzić produkt. 
Aby poprawić utrwalenie koloru, dobrze wmasuj produkt opuszkami palców w pasma włosów i zapewnij dostęp powietrza, unosząc je grzebieniem. Pozostaw na kolejne 10 minut. Produkt będzie się stawał coraz ciemniejszy. Po nałożeniu produktu nie nagrzewaj włosów, nie noś słuchawek.

Proces spłukiwania farby

Nanieś na włosy odrobinę ciepłej wody i masuj, aby zemulgować produkt. Następnie dobrze spłucz, aż woda będzie czysta.

Po farbowaniu

Na wilgotne włosy nałóż kurację po farbowaniu. Pozostaw na 2-5 minut. Wmasuj, aby maska lepiej wniknęła w strukturę włosów. Po upływie wskazanego czasu dokładnie spłucz wodą i przystąp do stylizacji włosów.
Flowertint Polska
|
dystrybucja PuroVerde
|
tel. +48 667 942 794
|
mail biuro@puroverde.pl